نرده استیل| پله استیل|09127688544|حفاظ استیل| ظریف استیل | نرده استیل 201


نرده استیل 201

 

 نرده استیل یک نرده مدرن است که از جنس استنلس استیل ضد زنگ ساخته شده و دارای طرح های متنوع جهت استفاده در فضای راه پله ها و بالکن ها به منظور تامین امنیت تردد افراد میباشد. نرده استیل بسیار مقاوم است و توان مناسبی در برابر زنگ زدگی دارد. نرده استیل می تواند با متریال دیگری مثل چوب و شیشه ترکیب شود و نرده استیل ترکیبی زیبایی را به وجود آورد نرده استیل را معمولا از استیل سری 300 و نوع استیل 304 , و یا 201 تولید می کنند.

 تفاوت نرده استیل 304 و نرده استیل 201 در چیست؟

استیل ها یا همان فولادهای ضد زنگ به طور گسترده ای در صنعت نرده استیل استفاده می شود .در این میان گرید ها و گروه های مختلفی از لوله استیل وجود دارد که پرکاربردترین آنها فولاد ضد زنگ با گرید ۳۰۴ و ۲۰۱ می باشند که کارخانجات مختلف برای برخی تولیدات خود از استیل۳۰۴ و برای برخی دیگر نیز از استیل۲۰۱ استفاده می نمایند.هدف ما در این مطلب مقایسه شباهت ها و تفاوتهای این دو گرید از دو گروه مختلف استیل می باشد.
 فولاد ضد زنگ ترکیبی از چندین فلز مختلف است که معمولا در صنایع مختلف من جمله حمل و نقل، ساخت و ساز، و حتی معماری استفاده می شود.همه فولادهای ضد زنگ دارای بیش از ۵۰ ٪ آهن و حداقل ۱۱ درصد کروم می باشند و بنا به شماره و گریدهای مختلف علاوه بر این دو فلز دارای یک ترکیب مختلف از فلزات دیگری نیز می باشند که به همین دلیل هر کدام دارای تفاوتها و خواص منحصر به فرد، نقاط قوت، نقاط ضعف و… می باشند.پس از دانستن تعریف فولاد ضد زنگ و همچنین نقطه مشترک استیل های۳۰۴ و ۲۰۱ ، اجازه دهید اختلافات این دو را تجزیه و تحلیل کنیم:
این دو نوع استیل از نظر قیمت٫دوام و پردازش،مقاومت در برابر خوردگی و رنگ با هم تفاوت دارند.به طور کلی، قیمت استیل۲۰۱ کمتر از استیل۳۰۴ است و تفاوت قیمت استیل ها به علت درصد نیکل به کار رفته در ترکیبات آنها می باشد.عنصر نیکل به کار رفته در استیل ها نقش مقاومت در برابر خوردگی یا به اصطلاح همان نقش ضد زنگ را ایفا می کند.قیمت پایین تر استیل۲۰۱ نسبت به استیل۳۰۴ به خاطر این است که از درصد نیکل کمی در ترکیبات آن استفاده می شود و یک عنصر ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت بالا کمبود نیکل را جبران می نماید.
بنابراین با توجه به اینکه استیل۲۰۱ و ۳۰۴ از نظر ظاهری شباهت های زیادی به یکدیگر دارند،در وحله ی اول خرید استیل۲۰۱ به جای استیل۳۰۴ می تواند خرید مناسبی باشد.
 آبکاری چیست؟
میزان درصد نیکل به کار رفته در استیل۳۰۴ حداقل ۸ درصد می باشد.عناصر بسیاری را میتوان جایگزینی مناسب برای نیکل قرار داد که از نظر هزینه مقرون به صرفه باشند.به عنوان مثال عناصری چون کروم،منگنز،نیتروژن و مس می توانند جایگزین مناسبی برای عنصر نیکل باشند.
 
در استیل۲۰۱ منگنز به عنوان عنصر اصلی به جای نیکل به نسبت ۲ به ۱ قرار گرفته است.ترکیبات شیمیایی استیل۲۰۱ و ۳۰۴ را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
استیل۲۰۱ :نیکل ۴٫۵ درصد + منگنز ۷٫۱ درصد
 
استیل۳۰۴ :نیکل ۸٫۱ درصد + منگنز ۱ درصد
 
با استفاده از ترکیب بالا برای استیل۲۰۱ می توانیم شاهد کاهش قیمت چشم گیری برای این گرید باشیم.
 
 مقایسه دوام و پردازش
تراکم و چگالی استیل۲۰۱ کمتر از استیل۳۰۴ است،اما دوام استیل۲۰۱ ،۱۰ درصد بیشتر از استیل۳۰۴ می باشد.و این امر نیز به علت درصد بیشتر منگنز به کار رفته در استیل۲۰۱ می باشد.با این که این دو استیل از نظر خمش،شکل پذیری و مسطح بودن شباهت های زیادی به یکدیگر دارند،اما استیل۳۰۴ نسبت به استیل۲۰۱ مسطح تر می باشد.
 
شرکت ظریف استیل با توجه به میزان بودجه در نظر گرفته شده ، همینطور موقعیت جغرافیایی محل پروژه و البته به سفارش مشتریان گرامی نسبت به انتخاب نوع استیل به کار رفته در نرده استیل اقدام مینماید.
نرده استیل 201
نرده استیل 201
 
نرده استیل 201

 


برچسب ها: